10 شخصیت مشهوری که به یک زبان خارجی صحبت می کنند

اگر شما بردلی کوپر را در یک رستوران می دیدید و موفق می شدید شهامت خود را جمع کنید تا با او صحبت کنید، آیا به زبان انگلیسی با او صحبت می کردید؟ اگر میلا کونیز در صف پذیرش در فرودگاه هیثرو پشت سر شما ایستاده بود چطور؟ آیا باز هم به انگلیسی با او صحبت می کردید؟ خب، اگر این رویا محقق می شد، شما با زبان انگلیسی در امان بودید، اما شما می توانستید با احوال پرسی به زبان فرانسه با آقای کوپر یا به زبان روسی با خانم کونیز خودتان را متمایز کنید. می شنوم که می گویید “چی گفتی؟” بله. شخصیت های مشهور نیز به زبان های خارجی صحبت می کنند.

این ها شخصیت های مشهور چند زبانه مورد علاقه ما هستند:

  1. میلا کونیز زبان روسی

میلا کونیز در اوکراین متولد شد و وقتی که فقط هفت سال داشت به همراه خانواده اش به لس انجلس نقل مکان کرد. اولین جمله نامه انگیزشی او در دانشکده این است: “تصور کنید که در سن هفت سالگی نابینا و ناشنوا باشید.” او زمانی که اولین بار به ایالات متحده آمد چنین احساسی را داشت. از آن به بعد او اثر خود را در هالیوود گذاشته و با اشتون کوچر نامزد کرده است.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: فراموش کردن سارا مارشال، قوی سیاه و دوستی بامزایا.

  1. ساندرا بولاک زبان روسی

مادر او، هلگا مه یر یک خواننده اوپرای آلمانی بود. ساندرا در دوران جوانی در چندین تور کنسرت در اروپا مادرش را همراهی کرد و همیشه با مادر و بقیه اعضای آلمانی خانواده به زبان آلمانی صحبت می کرد.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: جاذبه، دختر شایسته اخلاق و تصادف

  1. زو سالدانا زبان اسپانیایی

پدر فقید او اهل جمهوری دومینیکن بود و مادرش اهل پورتو ریکو. او که در نیویورک بزرگ شده هم زبان اسپانیایی و هم انگلیسی را به عنوان زبان اول خود صحبت می کند.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: کلمبیانا، آواتار و پیشتازان فضا

بردلی کوپر زبان فرانسه

طبق گفته های مجله People، بردلی اولین بار وقتی کودک بود و بعد از تماشای فیلم ارابه های آتش مصمم شد زبان فرانسه را یاد بگیرد. او می گوید: “صحنه ای در فیلم است که مردی دارد به زبان فرانسه صحبت می کند و من با خودم فکر کردم: پسر، این چقدر باحال است.” او در دانشگاه جورج تاون یک مدرک زبان انگلیسی گرفت اما زبان فرانسه را هم خواند. او از شرکت در یک برنامه تبادل در شهر اکس-آن پروونس در فرانسه هم بهره برد و به مدت شش ماه با یک خانواده میزبان زندگی کرد.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: حقه بازی آمریکایی، سه گانه خماری و نامحدود.

  1. لئوناردو دی کاپریو زبان آلمانی

پدر لئو ایتالیایی / آلمانی و مادرش آلمانی است، بنابراین زبان دوم او در خانه آلمانی بود. او به کرات به دیدن مادر بزرگ مادری اش در آلمان می رفت و در آنجا زبان آلمانی را تمرین می کرد. با این که که او آلمانی را آنقدرها خوب صحبت نمی کند، اما شرط می بندیم که اگر شما در رستوران یک “Wie gehts, Leo?” (چطوری، لئو؟) دوستانه خطاب به او فریاد بزنید، او متوجه منظور شما خواهد شد. حقیقت جالب این است که اسم کامل او لئوناردو ویلهلم دی کاپریو است.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: سرآغاز، گتسبی بزرگ و تایتانیک

  1. جانی دپ زبان فرانسه

جانی دپ که در هالیوود دوستدار شماره یک فرانسه است وقتی که با ونسا پارادیس، بازیگر و خواننده فرانسوی که رفیقش بود زندگی می کرد (الآن رفیق سابق است) زبان فرانسه را انتخاب کرد. هر چند که او هنوز هم گهگاهی با حروف ربط درگیر است، اما او جانی دپ است و می تواند کاری که برایش خوشایند است را انجام دهد.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: سه گاه دزدان دریایی کارائیب، ادوارد دست قیچی و روزی روزگاری در مکزیک

  1. دایان کروگر زبان آلمانی و فرانسه

او اصالتا اهل آلمان است، اما وقتی که نوجوان بود، مادرش با یک برنامه تبادل دانش آموز او را به لندن فرستاد تا زبان انگلیسی یاد بگیرد. وقتی که 15 ساله بود، به پاریس نقل مکان کرد تا حرفه مدلینگ را ادامه دهد و در این راه زبان فرانسه را  انتخاب کرد.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: حرامزاده های لعنتی، گنج ملی و تروا.

  1. ساندرا اوه زبان های کره ای و فرانسه

او که در کانادا از والدینی کره ای متولد شده، حین درس خواندن در دانشکده ملی تئاتر کانادا در مونترئال زبان فرانسه را یاد گرفت.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: مجموعه تلویزیونی آناتومی گری، راه های فرعی و زیر آفتاب توسکانی.

  1. شکیرا پرتغالی، اسپانیایی و ایتالیایی

اگر برای شکیرا کافی نبود که باسنی داشته باشد که دروغ نمی گوید (اسم یکی از آهنگ های اوست)، و با جرارد پیکه، فوتبالیست مشهور، ازدواج نکرده بود، فقط به این دلیل که می تواند به چهار زبان صحبت کند و زبان های فرانسه و عربی را نیز متوجه شود می توانست به سطح بالاتری برود. او با سفر، غوطه ور شدن در زبان، و با دوست پسر سابقش که آمریکایی بود توانست به این زبان ها تسلط پیدا کند و از آن ها سپاسگزار است.

شهرت شکیرا به این است که یک سوپراستار بین المللی است!

  1. ناتالی پورتمن عبری، فرانسه، ژاپنی، آلمانی، و اسپانیایی

پایان باشکوه! او به شش زبان صحبت می کند، اما قادر است تفننی به چند زبان دیگر از جمله عربی صحبت کند. ناتالی اصالتا اهل اورشلیم و فارغ التحصیل هاروارد است. اگر این مسئله و زبان هایی که می داند شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، او در موزیک ویدئوی سر پل مک کارتنی برای آهنگ “ولنتاین من” هم حضور داشت و با زبان اشاره ادای اشعار این آهنگ را درآورد.

شما می توانید او را در این فیلم ها ببینید: قوی سیاه، وی مثل وندتا، جنگ ستارگان قسمت 3: انتقام سیت و جکی.